חווית הנגינה, שתי ילדות מנגנות יחד במרימבהכלי נגינה בחצר בית ספרכלי נגינה בחצר בית ספר

חצר מוזיקלית כנכס חברתי

חצר מוזיקלית יכולה להיות בחצר מוסד חינוכי , בגן משחקים או חוף הים, בחצר דיור מוגן, בחצר הכניסה למתנ"ס ובכל שטח אחר פתוח.

בשונה מגן שעשועים רגיל שבו מי שמשחק על מתקני המשחקים הוא פעיל ומי שיושב בספסל או עובר בסביבה הוא צופה פסיבי או אדיש למתרחש בגן, חצר מוזיקלית יוצרת שיח מהדהד בין המנגנים ובין המאזינים שסביבם. המאזינים קולטים את צלילי המנגינות מהאוזניים ועד הלב.

המוזיקה היא שפה משותפת לדוברי כל השפות. היא חוצה מגזרים, מגדרים וגילים.

אנחנו רואים בעצמנו וגם שומעים מלקוחות שלנו איך גינה מוזיקלית כזאת מחוללת שינוי קהילתי. היא הופכת לאבן שואבת במרחב הציבורי, משמחת ומקרבת בין המבקרים בגן ונוגעת גם בסובבים לידו.

הקסם המוזיקלי במוסדות החינוך

גם בבית ספר או בגן ילדים חצר מוזיקלית תורמת לגיבוש החברתי ומוסיפה עניין ולכידות בחצר. היא הופכת למוקד העניין בהפסקה, ומורים וגננות אף מנצלים אותה ללמידה מוכוונת בחוץ.

כל הצלילים שמשמיעים הכלים המוזיקליים שלנו צלולים והרמוניים. וכך גם מי שלא יודע לנגן לפי תווים מפיק מהם רק צלילים רכים ונעימים.

ישנה אפשרות להוסיף שלט תווי קסם שבאמצעותו ניתן לנגן שירים מוכרים על פי תווים בצבעים. שלט כזה פשוט להבנה אפילו לילדי הגן שעוד אינם יודעים לקרוא.  חוויית ההצלחה בנגינה מעצימה, מחזקת ובונה את הביטחון העצמי והמעמד החברתי של המנגנים.

בכדי להתאים את הכלים גם לגובה של ילדי הגן הצעירים פיתחנו במיוחד קולקציה מותאמת ונמוכה. סדרה זו מאפשרת גם לילדים הצעירים שליטה מלאה בכלי הנגינה שלנו. בנוסף, יצרנו גם קולקציית קיר המיועדת לחצרות שאין בהן מספיק שטח להתקנת הכלים המוזיקליים בקרקע.

סרטון מחצר מוזיקלית בבית ספר 

 

תקן ואיכות

החצר המוזיקלית שלנו עומדת בכל התקנים למרחב הציבורי ולמוסדות חינוך, ומאושרת בתקן 1498. הכלים עשויים מחומרים עמידים ואיכותיים שמבטיחים הנאה מוזיקלית וחברתית לאורך שנים ארוכות.

גם לך יש חצר של מוסד חינוכי או מרחב ציבורי לפיתוח? אנחנו מזמינים אותך להתחבר יחד איתנו לצלילים וליצור סביבה חדשנית, מזמינה, יצירתית ומאחדת באמצעות כלים מוזיקליים למרחב הציבורי שלך. אפשר לפנות אלינו בפסגות מיוזיקל דרך האתר, במייל sale@m-ps.co.il  או בטלפון 02-6335469